
Сьогодні, 6 жовтня, у Хмельницькому підписують розпорядження про початок подачі тепла в окремі соціальні заклади міста. Про це повідомив заступник міського голови Василь Новачок у коментарі місцевому виданню.
За його словами, першими тепло отримають дитячі садочки та лікарні. Ввечері батареї в цих установах вже будуть теплими. Що стосується шкіл, то поки що їх вирішили не підключати до системи опалення. «Є школи холодніші і тепліші. Ми будемо моніторити ситуацію. Якщо температура різко знизиться, то окремі школи будемо запускати», – пояснив Новачок.
У житлових будинках хмельничан батареї залишаться холодними. Опалювальний сезон у домівках розпочнеться пізніше, залежно від температурних умов та рішень на державному рівні.
Чому в Україні відкладають початок опалювального сезону
Запуск опалення цього року в багатьох містах відтерміновується через ризик дефіциту природного газу. Президент Володимир Зеленський ще влітку заявив, що країна шукає варіанти покриття можливого браку палива, спричиненого обстрілами з боку РФ. «Ми домовились із міністром енергетики, що будемо шукати можливості, аби закрити цей дефіцит, якщо не все вдасться відновити», – сказав він.
Відомо, що через ракетні удари Росії видобуток газу в Україні скоротився приблизно на 40%. Попри це уряд збільшує імпорт та формує страховий запас палива на зиму. Як заявила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, до середини жовтня мають завершитися всі процедури, які дозволять розпочати опалювальний сезон у країні. Проте точна дата старту поки не визначена.

