
В Україні запущено оборонний проєкт «Атлас», який має стати технологічним щитом проти російських безпілотників. Ініціатива націлена на створення інноваційної системи протидії дронам уздовж усієї лінії фронту, що працює в автоматичному режимі та здатна виявляти і знешкоджувати ворожі БПЛА.
«Атлас» — це не просто черговий проєкт у сфері безпеки, а стратегічна ініціатива, підтримана Міністерством оборони України. Його запуск відбувся 27 січня 2025 року, а завершення заплановано на кінець року — 27 грудня.
Мета та завдання проєкту
Ключова ціль ініціативи — зробити небо над Україною недоступним для ворожих дронів, забезпечити максимальний захист для військових, мирного населення та інфраструктури. У пріоритеті:
- створення системи глобального антидронового захисту;
- використання новітніх українських розробок у сфері радіоелектронної боротьби (РЕБ) та розвідки (РЕР);
- інтеграція технології в автоматичному режимі без участі людини;
- охоплення всієї лінії фронту та критичних тилових об’єктів.
Унікальні технології — без аналогів у світі
Антидронова система вже успішно протестована в підрозділах Сил оборони України. Розроблена вітчизняними фахівцями технологія, за словами авторів, не має аналогів у світі й здатна змінити хід боротьби з ворожими БПЛА.
Система працює автономно, виявляє та глушить дрони, запобігаючи їхній атаці на позиції ЗСУ або об’єкти критичної інфраструктури.
Фінансування та підтримка
Впровадження проєкту потребує залучення коштів. Організатори запустили публічний збір пожертв для розгортання системи вздовж фронту. Усі охочі можуть підтримати проєкт і зробити внесок у безпеку країни.
«Атлас» — це про надійність, безпеку та технології, які здатні рятувати життя в умовах сучасної війни.