
На Хмельниччині з початку 2025 року зафіксували 1 232 провадження через порушення правил військового обліку. Про це повідомляє аналітична платформа «Опендатабот».
Загалом по Україні за період від січня до початку жовтня відкрито 47 046 проваджень за подібними порушеннями. При цьому близько третини з них уже завершено, а територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) у середньому щомісяця відкривають по 4,5 тисячі нових справ.

Найбільше випадків у 2025 році зафіксовано у Києві — 7 163 провадження. Далі йдуть:
- Сумська область — 4 251;
- Одеська область — 3 995;
- Дніпропетровська область — 3 846;
- Харківська область — 3 349.
Хмельницька область перебуває у середній частині рейтингу з понад тисячею зафіксованих справ. Найменше порушень військового обліку зареєстровано в Івано-Франківській (315), Херсонській (137) та Луганській (11) областях.

За даними аналітиків, переважна більшість оштрафованих — чоловіки віком від 25 до 45 років. На них припадає близько 80% усіх порушень. Водночас серед порушників лише 98 жінок, що становить менше ніж 0,2% від загальної кількості.
Нагадаємо, що з 31 липня в Україні запроваджено новий механізм постановки на військовий облік жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту. Відтоді відкрито 26 проваджень, пов’язаних саме з цією категорією громадян.
Експерти зазначають, що збільшення кількості справ пояснюється посиленням контролю за дотриманням правил військового обліку та активною цифровізацією процесу у ТЦК.

