
У Хмельницькому правоохоронці викрили групу місцевих жителів, які організували схему незаконного заволодіння криптовалютою. Чотирьом чоловікам уже повідомлено про підозру у шахрайстві та несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем.

Як повідомили в Хмельницькій обласній прокуратурі, ініціатором схеми був 21-річний місцевий мешканець. У серпні 2024 року він разом із трьома спільниками розробив план, за яким ошукували громадян, використовуючи тематику інвестицій у криптовалюту.
Для реалізації задуму чоловіки орендували офісне приміщення та обладнали його комп’ютерною технікою. Вони створили та адміністрували мережу Telegram-каналів, де публікували матеріали про крипторинок, обіцяючи користувачам швидкі заробітки на цифрових активах.

Згідно з матеріалами слідства, підозрювані вели листування з потенційними інвесторами, переконуючи їх придбати «криптовалюту» через нібито перевірені гаманці. Після проведення транзакцій шахраї блокували доступ покупців до криптогаманців і привласнювали кошти. Таким чином, їм вдалося ошукати щонайменше п’ятьох осіб.
У прокуратурі зазначили, що дії чоловіків кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється в автоматизованих системах) Кримінального кодексу України.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з додатковим обмеженням права обіймати певні посади або здійснювати певну діяльність терміном до трьох років.
Наразі тривають слідчі дії, правоохоронці перевіряють причетність підозрюваних до інших аналогічних злочинів.

