
У Хмельницькому 32-річному лікарю-нейрохірургу однієї з місцевих лікарень оголосили підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнтки. Про це поінформували у Хмельницькій обласній прокуратурі.
За даними слідства, у квітні 2023 року медик провів операцію з заміни хребтового імпланта. Після втручання пацієнтка почала скаржитися на погіршення стану, однак лікар не здійснив необхідних додаткових обстежень та не призначив відповідного лікування.
У прокуратурі зазначають, що, намагаючись приховати післяопераційні ускладнення, медик виконав блокаду тригерних точок. Це тимчасово зняло симптоми, але водночас приховало ознаки запального процесу в ділянці післяопераційної рани.
Коли пацієнтка повторно звернулася по допомогу, лікар знову не дав належної оцінки її скаргам та результатам обстежень. У результаті таких дій жінка померла.
Правоохоронці повідомили, що нейрохірургу висунули підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України – «неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого».
Наразі тривають подальші процесуальні дії у межах досудового розслідування.

